armenia china georgia gr in russia south africa turkey ukraine vietnam
EnglishTurkishRussian
analysis-corner

Tournament Menu

logo_FIDE
banner_tsf
banner_mardinvaliligi
genclikvesporlogo
Takım Kaptanları Kura çekti!
tm previewŞampiyonanın ilk günü, 18 Aralık 2011, takım kaptanlarının erken mesaisi ile başladı. Teknik Toplantı saat 10:00'da, turnuva salonunda gerçekleştirildi. TSF Başkanı Ali Nihat YAZICI'nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Yazıcı, tüm kafilelere hoş geldin mesajını iletti ve başarılar diledi. Yazıcı'nın otel ve şehir hakkında verdiği bilgilerin ardından, Başhakem IA Erdem Uçarkuş, şampiyonanın regülasyonlarına ilişkin bilgileri takım kaptanlarıyla paylaştı. Ardından, kura çekimi başladı. Her takım kaptanı Mardin'e özgü bir armağanın olduğu panodan bir hediye seçtiler. Hediyelerin her birinin içinde 1'den 10'a kadar numaralar gizliydi.   
tm10

Kura çekimi, ülkelerin ortalama ELO puanına göre sırayla yapıldı. Çin en yüksek ELO ortalamasına sahip takım olarak ilk hediyeyi seçti ve 9 numarayı aldı.

 

tm11

Rusya kaptanı (Alexey Korotylev) 6 numarayı seçti.

 
tm13
 
Hindistan  1 numara!

 

tm14

Gürcistan 8 numaralı takım olarak başlıyor.

 

tm15

Ukrayna 10 numarayı seçti ve Hindistan'ın ilk turda rakibi oldu.

 
tm16

 Yazıcı, Ermenistan teknik toplantıda olmadığı için bu ülke yerine 4 numarayı çekti

  

tm17

 Vietnam kaptanı 5 numarayı çekip ilk turda Rusya ile oynadıkları için mutlu görünüyordu

  

tm19

 Yunanistan 7 numara ile başlıyor...

  

tm20

Türkiye 2 numara ile yarışmaya başlıyor

  

tm21

 Güney Afrika kurada son kalan numara olan 3 ile yarışmaya başlıyor!

  

 Teknik Toplantının tüm resimleri  Resim Galerisinde yer almakta. İlk turun  takım eşlendirmeleri  iise şu şekilde. Açılış töreni 18 Aralık 2011 günü saat 14.30'da gerçekleşiyor.
   
Turkish Chess Federation © 2011 
All the rights for all pictures, texts, online transmission of the games and other content on this website are protected by international copy right laws. Any media, that wants to use the content for free, should give a courtesy to Turkish Chess Federation and FIDE. At the moment, the only the media outlet that is not permitted to use any content (pictures, texts, online transmission etc) from this website is www.chess-news.ru. www.chess-news.ru is strictly prohibited to use any content of that website.