armenia china georgia gr in russia south africa turkey ukraine vietnam
EnglishTurkishRussian
analysis-corner

Tournament Menu

logo_FIDE
banner_tsf
banner_mardinvaliligi
genclikvesporlogo
Yorumcumuzun Önsözü
GM Evgeny Miroshnichenko

Büyükusta Evgeny Miroshnichenko her tur sonrası seçeceği maçları analizli olarak bizlerle paylaşacak. Yorumcumuzun önsözü;

Mardin'de başlayan Dünya Kadınlar Satranç Şampiyonası'nın ilk turuna hoşgeldiniz. Bu önsöz için biraz geç kaldığımı, bu satırları okurken maçların başlamış olduğunu belirtmek isterim. Bu nedenle ilk karşılaşmalara ilişkin birkaç cümle kuracağım.

Şampiyonanın bir numaralı seri başı olan Çin takımı genç ve azimli Türkiye karşısında doğal favori gibi gözüksede bu karşılaşmadan kolay galibiyet beklemiyorum.

Gürcistan - Güney Afrika ile Ermenistan - Yunanistan karşılaşmalarının Kafkas takımları için rahat bir ısınma maçı olacağını ve kazancı hedeflemeleri durumunda herhangi bir süprizle karşılaşılmayacağını düşünüyorum.

Rusyalı satranç yıldızları birkez daha Vietnam ile karşı karşıya. Açık favori Rusya'nın bu maçtan galibiyet ile ayrılması için iyi iş çıkarması gerekiyor. Vietnam takımının şampiyona seri başlarına beklenmedik bir yenilgi yaşatacaklarına eminim.

Son karşılaşma olan Ukrayna - Hindistan karşılaşması ise günün maçı olacak gibi. Biraz daha deneyimli olan Ukrayna takımı ile elo ortalaması yüksek olan Hindistan takımı arasındaki karşılaşmada tüm masalarda büyük bir mücadele bekliyorum. Tekrar ilk tur karşılaşmalarına hoş geldiniz derken her tur sonrası sizlerle paylaşacağım heyecan verici, çarpıcı ve derbi niteliğindeki maçların analizlerini kaçırmayın.

Sevgiler, Miro

 
Turkish Chess Federation © 2011 
All the rights for all pictures, texts, online transmission of the games and other content on this website are protected by international copy right laws. Any media, that wants to use the content for free, should give a courtesy to Turkish Chess Federation and FIDE. At the moment, the only the media outlet that is not permitted to use any content (pictures, texts, online transmission etc) from this website is www.chess-news.ru. www.chess-news.ru is strictly prohibited to use any content of that website.