armenia china georgia gr in russia south africa turkey ukraine vietnam
EnglishTurkishRussian
analysis-corner

Tournament Menu

logo_FIDE
banner_tsf
banner_mardinvaliligi
genclikvesporlogo
Basın Toplantısı Yapıldı

press-conf previewMardin Valisi Turhan Ayvaz'ın sembolik ilk açılış hamlesi ile başlayan şampiyonanın ardından Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey, Federason Başkanı Ali Nihat Yazıcı, Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu ve Afrika Satranç Birliği Başkanı Lakhdar Mazous ile basın odasında basın toplantısı yapıldı.

Toplantıda basın mensuplarına şampiyona ile ilgili önemli bilgiler veren Mardin Valisi Turhan Ayvaz, böylesine uluslararası önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey'de satrancın çocuklar üzerindeki yararlı etkilerinden bahsederken bu etkinliğin devamı anlamında uluslararası organizasyonlara ev sahibi olmak istediklerini belirti.


Afrika Satranç Birliği Başkanı Lakhdar Mazous ise Türkiye'de sadece büyük illerde değil her ilde büyük organizasyonların başarıyla gerçekleşmesinin Türkiye'yi bir satranç ülkesi yaptığını dile getirirken Türkiye Satranç Federasyonu'nun en hızlı büyüyen ve birçok yönden örnek alınan bir federasyon olduğunu belirterek Mardin'de olmaktan da mutlu olduğunu vurguladı.

Toplantı sonunda Çin Satranç Federasyonu Başkanı Chu Bo katkılarından ötürü Mardin Valisi, Mardin Milletvekili, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı, Mardin Belediye Başkanı ve Afrika Satranç Birliği Başkanı'na hediye takdim etti. Buna karşılık olarak da Mardin Valisi Turhan Ayvaz, Çin Satranç Federasyonu Başkanı Chu Bo'ya Mardin'i simgeleyen bir şilt hediye etti. 
Turkish Chess Federation © 2011 
All the rights for all pictures, texts, online transmission of the games and other content on this website are protected by international copy right laws. Any media, that wants to use the content for free, should give a courtesy to Turkish Chess Federation and FIDE. At the moment, the only the media outlet that is not permitted to use any content (pictures, texts, online transmission etc) from this website is www.chess-news.ru. www.chess-news.ru is strictly prohibited to use any content of that website.