armenia china georgia gr in russia south africa turkey ukraine vietnam
EnglishTurkishRussian
analysis-corner

Tournament Menu

logo_FIDE
banner_tsf
banner_mardinvaliligi
genclikvesporlogo
İlk Tur Sonrası Dört Lider

round1 previewŞampiyonanın ilk turu favori takımlar için sanıldığı gibi kolay geçmedi. Güçlü Çin ekibi dişli Türkiye takımı karşısında 2,5-1,5 gibi az farklı bir sonuçla galip gelebildi. İkinci masada siyahlarla oynayan WIM Kübra Öztürk rakibi GM Xue Zhao'ya karşı galip gelirken, WIM Betül Cemre Yıldız ile Wenjun Ju karşılaşması berabere sonuçlandı. Son iki masadaki galibiyetler ile 2 puanı evine götüren takım Çin oldu.

Günün en zor maçı Hindistan-Ukrayna karşılaşmasında maçın sonucunu ilk ve son masada elde edilen galibiyetler değiştiremedi, karşılaşma berabere sona erdi.

Vietnam karşısında mücadele eden Rusya ise son masalarının elde ettiği galibiyet ile gülen taraf olurken Gürcistan ve Ermenistan hiç puan kaybı yaşamadan zafere ulaştı.

İlk tur sonrası dört takım zirvede; Ermenistan, Gürcistan, Rusya ve Çin

 
Turkish Chess Federation © 2011 
All the rights for all pictures, texts, online transmission of the games and other content on this website are protected by international copy right laws. Any media, that wants to use the content for free, should give a courtesy to Turkish Chess Federation and FIDE. At the moment, the only the media outlet that is not permitted to use any content (pictures, texts, online transmission etc) from this website is www.chess-news.ru. www.chess-news.ru is strictly prohibited to use any content of that website.