armenia china georgia gr in russia south africa turkey ukraine vietnam
EnglishTurkishRussian
analysis-corner

Tournament Menu

logo_FIDE
banner_tsf
banner_mardinvaliligi
genclikvesporlogo
İkinci Tura Dair

miroshnichenko01Şampiyonanın ikinci turuna hoş geldiniz. Bugünkü maçların ilk tura göre daha zor tahmin edilebilir olmasını bekliyorum.

Destansı bir mücadele olan Ukrayna-Rusya karşılaşmasında Rus ekibin daha favori olduğunu söylerken iki tarafada şans verdiğim Yunanistan - Vietnam karşılaşmasında iyi bir performans gösterirse Yunan takımının gülen taraf olacağını düşünüyorum.

İkinci turun dikkat çeken diğer karşılaşmasında takım ruhuna sahip Ermenistan ile ELO ortalaması daha yüksek olan Gürcistan karşı karşıya. Gürcü ekip için rahat geçmeyecek bu karşılaşmada son maçın son hamlesine kadar sonucun belirsizliğini koruyacağını düşünüyorum.

Şampiyonanın ELO ortalaması olarak en güçlü ekibi Çin ise Güney Afrika karşısında ilk turdaki süpriz puan kayıplarını yaşamaz ise iki puanın sahibi olacaktır.

Son masada ise önemli bir karşılaşma olan Hindistan - Türkiye. İlk turda Çin ekibine soğuk terler döktüren Türkiye'nin bu tur maçlarını merak ediyorum. Oyunları canlı olarak takip edin ve unutmayın; Kadın Satrancında sıkıcı oyun yoktur!

 
Turkish Chess Federation © 2011 
All the rights for all pictures, texts, online transmission of the games and other content on this website are protected by international copy right laws. Any media, that wants to use the content for free, should give a courtesy to Turkish Chess Federation and FIDE. At the moment, the only the media outlet that is not permitted to use any content (pictures, texts, online transmission etc) from this website is www.chess-news.ru. www.chess-news.ru is strictly prohibited to use any content of that website.