armenia china georgia gr in russia south africa turkey ukraine vietnam
EnglishTurkishRussian
analysis-corner

Tournament Menu

logo_FIDE
banner_tsf
banner_mardinvaliligi
genclikvesporlogo
Zirve Mücadelesinde Çember Daraldı

round02 previewİkinci turun en önemli karşılaşması sayılabilecek Rusya-Ukrayna maçının sonucunu tüm masalardaki çekişmeyi düşünerek tahmin etmek güçtü. Nitekim Rus ekip GM Kosintseva Tatiana ve IM Gunina Valentina'dan gelen galibiyetlerle iki puanın sahibi olan taraf oldu.

İlk tur sonrası liderlik koltuğunu paylaşan takımlardan bir diğer önemli karşılaşma ise Gürcistan-Ermenistan arasında gerçekleşti. Gürcüler birinci masalarında GM Dzagnidze Nana galibiyeti ile gülen taraf olurken Çin'in Güney Afrika karşısında aldığı net galibiyetle zirveden kopmayan takımlar belli oldu.


Hindistan'ın Türkiye karşısında elde ettiği 3,5-0,5 galibiyetinde 200 elo farkına rağmen yarım puanı takımına kazandıran isim WIM Kübra Öztürk oldu. Vietnam ise Yunanistan karşısında tek galibiyet ile iki puanın sahibi oldu.

İlk iki tur sonrası üç takım zirvede; Gürcistan, Çin ve Rusya. Zirveyi yakın takibe alan Hindistan'ı Ermenistan ve Vietnam izliyor. Türkiye, Yunanistan ve Güney Afrika ise henüz puan kazanamayan takımlar.

İkinci tur resimleri için Fotoğraf Galerisini ziyaret ediniz.

 
Turkish Chess Federation © 2011 
All the rights for all pictures, texts, online transmission of the games and other content on this website are protected by international copy right laws. Any media, that wants to use the content for free, should give a courtesy to Turkish Chess Federation and FIDE. At the moment, the only the media outlet that is not permitted to use any content (pictures, texts, online transmission etc) from this website is www.chess-news.ru. www.chess-news.ru is strictly prohibited to use any content of that website.