armenia china georgia gr in russia south africa turkey ukraine vietnam
EnglishTurkishRussian
analysis-corner

Tournament Menu

logo_FIDE
banner_tsf
banner_mardinvaliligi
genclikvesporlogo
Üçüncü Tur Öncesi
miroshnichenko01

Gerilim giderek arttığı şampiyonanın üçüncü turuna hoşgeldiniz!

Dünkü sonuçlardan hayal kırıklığına uğramış Türkiye ve Ukrayna takımları savaşçı ruhlarını göstermek için karşı karşıya. Favori takım olan Ukrayna işlerin yanlış gitmesiyle Türkiye'ye ilk puanlarını alma fırsatı verebilir.

Yunanistan ile karşılaşan Rusya ise gözünü maç puanına dikerek net skorla galip gelmeyi isteyen taraf olurken, tehlikeli olduğunu gösteren Vietnam ekibi ile Gürcistan karşılaşması belirsizliğini koruyacak gibi. 


Şampiyonanın iddialı takımlarından Çin ise ilk ciddi rakibi ile bu tur karşılaşıyor. Ermenistan karşısında şansın Çin ekibinden yana olacağını düşünüyorum.

Hindistan'ın ise tam puan hedeflediği Güney Afrika karşılaşmasında süpriz bir sonuç beklemiyorum.

Kadın satrancında sıkıcı oyun olmadığını birkez daha hatırlatırken sizleri maçları canlı izlemeye davet ediyorum.

 
Turkish Chess Federation © 2011 
All the rights for all pictures, texts, online transmission of the games and other content on this website are protected by international copy right laws. Any media, that wants to use the content for free, should give a courtesy to Turkish Chess Federation and FIDE. At the moment, the only the media outlet that is not permitted to use any content (pictures, texts, online transmission etc) from this website is www.chess-news.ru. www.chess-news.ru is strictly prohibited to use any content of that website.