armenia china georgia gr in russia south africa turkey ukraine vietnam
EnglishTurkishRussian
analysis-corner

Tournament Menu

logo_FIDE
banner_tsf
banner_mardinvaliligi
genclikvesporlogo
Çin İlk Mağlubiyetini Tadarak Dünya Şampiyonu Oldu

round8 previewSon Tur Öncesi Dünya Şampiyonluğunu İlan Eden Çin Takımını Tebrik Ediyoruz.

Son tur öncesi Ukrayna etkileyici bir performans gösterdi ve Çin'i 2,5-1,5 yenerek liderlik koltuğunu salladı. Fakat zirvenin yakın takipçisi Hindistan'ın hesapta olmayan 1-3'lük Gürcistan mağlubiyeti Çin'e son tur öncesi Dünya Şampiyonu unvanını kazandırdı.

Rusya, Güney Afrika karşısında 4-0'lık kolay bir galibiyet ile sıralamada ikinci sıraya sıçrarken Çin'i geçemeyecek olsa da maç puanı olarak yakalama şansına teorik olarak sahip.

Ermenistan, Vietnam'ı 2,5-1,5 yenerken Yunan ekip Türkiye'ye karşı 3,5-0,5 galip gelerek sıralamada yer tuttu.

Gümüş ve Bronz madalya için mücadelenin doruk noktada olacağı son tur maçları 27 Aralık saat 10:00'da başlayacak. Bu heyecanı kaçırmayın!

Sekinzi tur resimleri için Fotoğraf Galerisi'ni ziyaret ediniz.

 
Turkish Chess Federation © 2011 
All the rights for all pictures, texts, online transmission of the games and other content on this website are protected by international copy right laws. Any media, that wants to use the content for free, should give a courtesy to Turkish Chess Federation and FIDE. At the moment, the only the media outlet that is not permitted to use any content (pictures, texts, online transmission etc) from this website is www.chess-news.ru. www.chess-news.ru is strictly prohibited to use any content of that website.